Lāčplēša dienas svinības Ogrē ar patriotisku piesitienu

2015. gada 11. novembrī būs pagājuši 97 gadi kopš Latvijas iedzīvotāji veiksmīgi aizstāvēja Rīgu no Bermonta karaspēka. Par godu šim  notikumam mēs svinam Lāčplēša dienu, bet vēl nedēļu vēlāk Latvijas Republikas proklamēšanas dienu jeb Neatkarības dienu. Par godu šim notikumam nu jau vairākus gadus pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas  tiek īstenota Latvijas karoga lentīšu locīšana burta “V” formā. Jau tradicionāli to veic gan aizsardzības ministrs, gan citas valsts augstākās amatpersonas, skolēni un citi aktīvisti. “V” formā izlocīta Latvijas karoga lentīte simboliski nozīmē mūsu uzvaru (no angļu valodas – victory), kalpo kā apliecinājums senču varoņu piemiņai.

Kur Ogres iedzīvotāji var iegūt sarkanbaltsarkanās V – formas lentītes ?

Ogres pilsētas un citiem Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas iegūt šādu lentīti Ogres Tūrisma centrā, kā arī Ogres namsaimnieka klientu apkalpošanas kabinetā. Protams, arī katrs individuāli vai kopā ar draugiem, kolēģiem var iegādāties Latvijas karoga lentes un sagriezt tās attiecīgos izmēros. Karoga lentīte parasti tiek piesprausta pie apģērba – mēteļa vai vējakas kreisajā pusē – sirds rajonā ar galiem uz augšu, apliecinot, ka varoņi ir mums joprojām sirdī tuvi.

Karoga lentīti daudzi izvēlas nēsāt arī ikdienā, taču vairāk tas izpaužas trīs Latvijai nozīmīgākajās svētku dienās – 4. maijā, 11. novembrī un 18. novembrī.